Nie podpisuj ugody przedwcześnie

Powszechną praktyką wśród ubezpieczycieli jest dążenie do zawarcia ugody z poszkodowanym na jak najwcześniejszym etapie postępowania likwidacyjnego. Na czym polega taka ugoda? Towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje zapłacić Ci dalsze odszkodowanie lub zadośćuczynienie, a Ty w zamian za to zrzekasz się dochodzenia jakichkolwiek dalszych roszczeń związanych z wypadkiem. Nie twierdzę, że podpisywanie takich ugód jest zawsze niekorzystne, ale na pewno musisz dobrze się zastanowić zanim zdecydujesz się na jej podpisanie, nieodzowna będzie w takiej sytuacji pomoc radcy prawnego specjalizującego się w sprawach ubezpieczeniowych, który doradzi jaka dalsza kwota odszkodowania byłaby  możliwa do uzyskania w ewentualnym postępowaniu sądowym, a ponadto wynegocjuje w Twoim imieniu najkorzystniejsze warunki ugody.

Nie bój się sądu

Nie wiem czy są jakieś naukowe dane w tym temacie, ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że większość ludzi niechętnie decyduje się na skierowanie sprawy do sądu. Klienci boją się ponoszenia kosztów i opłat sądowych, czasu trwania postępowania sądowego, a nawet tego, że będę musieli złożyć zeznania na rozprawie. Chcesz mojej szczerej opinii w tym temacie? Tak to prawda każdy proces cywilny trochę trwa (ale bez przesady!), wiąże się z pewnymi kosztami (da się przeżyć!), ale czasami jest tak, że ubezpieczyciel stoi okoniem i za nic w świecie nie chce zmienić swojego stanowiska. W takiej sytuacji warto nie odpuszczać i dochodzić swoich roszczeń na drodze postępowania sądowego.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy prawnej

Pamiętaj zawsze możesz działać sam, ale rynek ubezpieczeniowy jest bardzo specyficzny. Gąszcz przepisów prawnych, szczególna materia (zwłaszcza w przypadku szkody na osobie) powoduje, że warto skorzystać z PROFESJONALNEJ pomocy prawnej- pisząc profesjonalnej mam na myśli pomocy radcy prawnego lub adwokata specjalizującego się w sprawach ubezpieczeniowych.

Jeśli byłeś uczestnikiem wypadku i potrzebujesz profesjonalnej pomocy prawnej zapraszam kontaktu.